تبلیغات
JAVOONBIA2 - خود ارضایی گناه است
JAVOONBIA2
مسائل جوانان قبل از ازدواج و بعد از ازدواج
خود ارضایی گناه است.

آیا استمناء گناه است؟

آیا استمناء گناه است؟
« استمناء » به صورت اختیارى تحقق پیدا مى‏کند و جنب شدن (محتلم شدن) بدون اختیار، استمناء نیست و اشکالى هم ندارد اعم از این که در خواب باشد یا در بیدارى. بنابراین « استمناء » یعنى کسى با اختیار مقدماتى را براى خود فراهم کند و اعمالى را انجام دهد که مشروع نیست و نتیجه آن جنابت مى‏شود و این حرام است. حتى انجام مقدمات آن به صورت اختیارى از نظر شرعى حرام است. لذا ملاعبه با همسر استمناء نیست و حرام نیز نمى‏باشد.


حکم استمناء و لواط چیست؟
استمناء شرعاً عمل حرامى است.(اجوبه، ج 1، ص 236 و گناهان کبیره، ج 2، ص 333)
لواط و استمناء از گناهان کبیره هستند.(گناهان کبیره، ج 1، ص 203)

آیا استمناء حرام است؟
بله.(توضیح المسائل مراجع، ج 1، ص 917، به فتواى رهبرى)


آیا استمناء از گناهان کبیره است؟
استمناء عمل حرام و از گناهان کبیره است. هر چند در قرآن و یا روایات به کبیره بودن آن تصریح نشده ولى چون بر آن وعده عذاب داده شده، این دلیل و نشانه کبیره بودن آن است و این نشانه را خود ائمه(ع) در روایات فرموده‏اند.
مثلاً محمد بن مسلم در روایتى در اصول کافى از حضرت صادق(ع) نقل مى‏کند: هر گناهى که خداوند آتش را جزا و سزاى آن قرار داده کبیره است؛ و روایات به این مضمون فراوان وارد شده است.


گناه استمنا بیشتر است یا گناه زنا؟
هر دو از گناهان کبیره است ولی گناه زنا بیشتر است. از طرف دیگر مجبور بودن به گناه معنی ندارد. خداوند به انسان اراده داده است و شخص توان مقابله با هوای نفس را دارد، لیکن باید جدیت کند و از خدا نیز استمداد جوید.

استمنأ جزء گناهان صغیره است یا کبیره‏
در این باره نمی‏توان اظهار نظر قطعی نمود ولی بنا بر نظر دانشمندان اخلاق، استمنا از گناهان کبیره است گرچه در حد زنا و برخی اعمال شنیع دیگر نیست.

خرید اینترنتی - برای خرید کلیک کنید.

برچسب ها: خود ارضایی گناه،
نوشته شده در تاریخ 9 اسفند 88 توسط ARSHIA PESARAK