تبلیغات
JAVOONBIA2 - احکام شرعی خودارضایی 2
JAVOONBIA2
مسائل جوانان قبل از ازدواج و بعد از ازدواج

احکام شرعی خودارضایی
آیا اگر مرد بجاى اینکه با قبل همسرش نزدیکى کند با دست یا سایر اعضا او استمنا کند اشکال دارد؟ اگر این عمل از روى لباس انجام شود حکم آن چیست ؟
انسان مى تواند با هر یک از اعضاى بدن خود از همسر خود استمتاع کند و فرقى نمیکند که از روى لباس باشد یا بدون لباس.


نوجوانى که در شرایط اجتناب ناپذیر جنسى قرار دارد و نمى تواند امیال جنسى خود را کنترل کند و ازدواج موقت نیز براى او دست نیافتنى است و از طرفى نمى خواهد به کارهاى خلاف از قبیل فاحشه بازى، زنا و غیره آلوده شود، آیا مجاز است دست به استمناء بزند؟
خود ارضائى و استمناء حرام است، بهتر است براى کم شدن شهوت روزه بگیرد، کتاب بخواند، ورزش کند، و تفریحات سالم دیگر داشته باشد.
استفتا از آیت الله العظمی فاضل لنکرانی


اگـر شـخـصى با خود بازى کند , اما هنگام خروج منى ازخروج آن جلوگیرى نماید و منى خارج نشود , آیا این عمل حرام است ؟
جواب بسمه تعالى این عمل خالى از اشکال نیست , واللّه العالم
استفتا آیت الله العظمی تبریزی


آیا خودارضایى متأهل در مواقع دورى از همسر براى جلوگیرى‏از به گناه افتادن صحیح است؟
استمنا به طور کلى حرام است و فرقى میان قبل از ازدواج و بعد از ازدواج ندارد و باید دانست که عوارض نامطلوبى را از نظر روانى و جسمى براى فرد به همراه دارد.


آبی که بعد از تحریکات جنسی از مردان خارج می‏شود و بدون بو و رنگ وکمی چسبنده است پاک است یا نجس؟
آبها ورطوبت هایی که قبل از خروج منی در اثر تحریک جنسی از فرد خارج می‏شود پاک است و وضو را نیز باطل نمی‏کند همچنین است آبی که پس از منی خارج می‏شود. بنابراین جز منی و بول بقیه رطوبت‏ها پاک است.


آیا تجویز پزشک به عمل استمنأ مجوز شرعی آن می‏تواند باشد؟
استمنا از گناهان بزرگ و حرام است که جایز نیست و طبق نظر مقام معظم رهبری تنها در موردی که درمان و معالجه مرض متوقف بر استمنا باشد اشکال ندارد و عدم تفاهم با همسر مجوز شرعی چنین عمل زشتی نیست.
توضیح‏المسائل مراجع ج 1 س 807- نظر مقام معظم رهبری


معنای بول ، ترشح و استمنا را بنویسید.
بول یعنی ادرار.
ترشح به معنی سرایت است و اصطلاحاً به رطوبت‏هایی که از مجرای ادرار خارج می‏شود نیز اطلاق می‏شود.
استمنا یعنی، انسان با خود کاری کند که منی از او بیرون بیاید.
تنها در دو صورت غسل جنابت بر انسان واجب می‏شود: الف) هرگاه یقین به خارج شدن منی پیدا کند. ب) هرگاه آمیزش جنسی و دخول محقق شود (گرچه به اندازه حشفه باشد و منی هم خارج نشود) که در این صورت هر دو طرف جنب می‏شوند و باید غسل نمایند.
اما برای بول یا ترشحات غسل واجب نیست، بلکه باید محلی را که بول با ترشح نجس اصابت کرده تطهیر نمایید.
گفتنی است که فکر درباره جنس مخالف موجب غسل نمی‏شود، مگر این که آن فکر باعث تحریک شهوت و خروج منی شود که در این صورت غسل هم واجب می‏شود.


اگر روزه‏دار قبل از اذان صبح استمنا کند و تا اذان صبح غسل نکند روزه‏اش‏چه حکمی دارد؟
چنانچه برای ورود به روزه پیش از اذان غسل یا تیمم نکرده است و مساله را می‏دانسته قضا و کفاره بر او لازم می‏شود.


اگر روزه در ماه مبارک رمضان بوسیله استمنا باطل شود چه حکمی دارد؟
در صورتی که علم به بطلان روزه با استمنا داشته و یا احتمال بطلان می‏داده است، علاوه بر قضا کفاره جمع واجب می‏شود. (یعنی 60 روز روزه و اطعام 60 فقیر).


حد استمنا چه قدر است راه پاک شدن از این کار چیست؟
استمناء حدّ ندارد ولی در صورتی که شخص استمناء کننده نزد قاضی اقرار کند یا دو نفر عادل نزد قاضی شهادت بدهند قاضی او را تعزیر می‏کند، یعنی مقداری که مصلحت می‏داند به او تازیانه می‏زند. در اینگونه موارد لازم نیست شخص گناه‏کار نزد حاکم برود و آبروی خود را ببرد، بلکه اگر عنداللَّه توبه کند کافی است و عقوبتی ندارد.


اگر به جهت آزمایش، استمنأ نماید، آیا این عمل حکم استمنأ را دارد وعرق او عرق جنب از حرام است‏؟
استمنا حتی اگر به دستور پزشک باشد حرام است و حکم جنب از حرام بر او و بر عرق او جاری است. برای گرفتن آزمایش منی از راه حلال و از طریق ملاعبه با همسر اقدام نمایید.

آیا برای استمنا غسل لازم است؟
اگر با استمنا منی خارج شود غسل واجب می‏گردد. بنابراین در اوج شهوت جنسی اگر مایعی از زن خارج شد حکم منی داشته و باید غسل کرد.


مدتى آلوده گناهى زشت بوده‏ام (استمناء) و در حال حاضر ترک کرده‏ام... یقین دارم که بعد از اینکه استبراء مى‏کنم ادرار از من خارج مى‏شود. شاید از آثار همان خودارضایى است. آیا من از کسانى هستم که همیشه باید با تیمم نماز بخوانم و یا از کسانى که به آن اعتنایى نکنم؟
اگر به منى بودن آن یقین ندارید و خروج آن با علامت‏هاى شرعى خروج منى نیست، حکم منى را ندارد. (استفتاء از مقام معظم رهبرى)


حکم استمنا در ماه رمضان وباقی ماندن برجنابت تا اذان صبح چیست؟ قضا وکفاره آن چگونه است؟
استمنا در هر حال حرام است و موجب بطلان روزه می‏شود. و اما کیفیت قضای روزه‏ها: مواردی که روزه خود را با استمنا و یا باقی بودن بر جنابت تا اذان صبح باطل کرده‏اید حتما باید قضا کنید واگر به مساله واقف بوده‏اید یعنی می‏دانسته‏اید که این کار موجب بطلان می‏شود کفاره نیز دارد، یعنی برای هر روز شصت روز روزه و یا اطعام شصت فقیر ولی اگر مساله را نمی‏دانسته‏اید و در یادگیری کوتاهی نکرده‏اید در این صورت تنها قضای روزه‏ها بر شما واجب است و نیز اگرمدتی مساله را نمی‏دانسته‏اید و مدتی می‏دانسته‏اید تنها برای زمانی که مطمئن هستید مساءله را می‏دانسته‏اید باید کفاره بدهید. لازم به ذکراست کفاره نیز مشروط به تمکن است، یعنی اگر از روزه گرفتن (آن هم 31 روز پشت سرهم) متمکن باشد و یا قدرت مالی برای اطعام فقرا داشته باشد در غیر این صورت به‏اندازه‏ای که می‏تواند باید انجام دهد و استغفار نماید. نکته دیگر در مورد استمنا این است که‏اگر می‏دانسته‏اید این عمل حرام است و روزه را باطل می‏کند در این صورت کفاره جمع واجب است، یعنی هم باید شصت روز روزه بگیرید و هم شصت فقیر را اطعام کنید. البته این مورد هم مشروط به تمکن است. میزان کفاره نیز در مورد اطعام برای هر نفر 750 گرم گندم جو آرد و. است.


مایع سفید رنگی که بدون شهوت خارج می‏شود، چه حکمی دارد؟
گاهی از انسان مایع سفید رنگی در حال ملاعبه یا احساس لذت خارج می‏شود که آن مایع مادامی که علائم منی را نداشته باشد (مذی) نامیده می‏شود و در صورتی که استبرأ از بول کرده باشد پاک است و هیچ یک از احکام منی بر آن مترتب نمی‏شود.


عادت خودارضایی را ترک کرده‏ام اما با یک مختصر شهوت بدون داشتن شرایط سه گانه، منی از من خارج می‏شود. آیا در این شرایط غسل بر من واجب می‏شود؟
اگر یقین داشته باشید آن‏چه خارج می‏شود منی است غسل بر شما واجب است و دراین مساله اختلافی نیست. اما اگر احتمال می‏دهید که رطوبت‏های پاک دیگر باشد که بعضا در حال تحریک جنسی خارج می‏شود و در منی بودن آن تردید دارید در حکم طاهر هستید و غسل لازم نیست.


لذت بردن از اعضا و جوارح دختران نابالغ چه حکمی دارد؟
حرام است.


عادت خودارضایى را ترک کرده‏ام اما با یک مختصر شهوت بدون داشتن شرایط سه گانه، منى از من خارج مى‏شود. آیا در این شرایط غسل بر من واجب مى‏شود؟
اگر یقین داشته باشید آن‏چه خارج مى‏شود منى است غسل بر شما واجب است و دراین مساله اختلافى نیست. اما اگر احتمال مى‏دهید که رطوبت‏هاى پاک دیگر باشد که بعضا در حال تحریک جنسى خارج مى‏شود و در منى بودن آن تردید دارید در حکم طاهر هستید و غسل لازم نیست.


چه رابطه‏اى بین خودارضایى و چشم‏چرانى وجود دارد؟
تردیدى نیست که خود ارضایى در رابطه‏اى مستقیم با چشم چرانى است و کسى که مى‏خواهد از این بیمارى مهلک نجات یابد بایستى در مرحله نخست چشم خود را که دروازه ورود شیطان است کنترل کنید.
در هر صورت اگر کسى به خود ارضایى مبتلاست بایستى نماز خود را بجا آورد. چه بسا که همین عمل موجب توفیق او در ترک گناه گردد. البته براى نماز باید غسل جنابت بجا آورد و اگر لباس‏ها آلوده شده تطهیر کند. بله: اگر وقت نماز تنگ شد و فرصت براى غسل نیست و یا آب در دسترس نیست، بایستى تیمم بدل از غسل کرده و نماز خود را بجا آورد.

خرید اینترنتی - برای خرید کلیک کنید.


*عطر ادو لایف تایم(تلخ و سرد)
Restaurant Empire II - مدیریت رستوران نسخه 2
اسید فولیک ( 1 میلی گرم )
آموزش زبان در خواب
برچسب ها: احکام شرعی،
نوشته شده در تاریخ 9 اسفند 88 توسط ARSHIA PESARAK