تبلیغات
JAVOONBIA2 - عرق ناشی از خودارضایی
JAVOONBIA2
مسائل جوانان قبل از ازدواج و بعد از ازدواج


عرق ناشی از خودارضایی


کسى که بر اثر استمناء یا نگاه کردن و غیره جنب شود، قبل از این که غسل کند، آیا عرق بدن او حرام است؟

 اگر پایش روى فرش تر گذاشته شود، نجس است؟


اگر انسان از راه استمناء، زنا یا جماع با همسر خود در حال حیض (در فرج) و در روزه واجب معین و آن چه که ذاتاً حرام است، جنب گردد، عرق او در حال جنابت (تا وقتى که غسل نکرده) عرق جنب از حرام مى‏گویند با این عرق و یا لباسى که به آن آلوده شده بنا بر احتیاط واجب نباید نماز خواند.

(توضیح‏المسائل امام خمینى، مسأله 116 - العروةالوثقى، ج 1، باب نجاسات »الحادى عشر«)

عرق جنب از حرام نجس نیست و در مورد نماز،اکثر علما احتیاط واجب دانسته‏اند که در لباس آلوده به عرق جنب از حرام نماز خوانده نشود و عمل به احتیاط واجب به عمل واجب و لذا ترک آن حرام است مگر اینکه مجتهد اعلم پس از مرجعى که انسان از او تقلید مى‏کند فتوایش با فتواى مرجع او متفاوت باشد.


بنابراین وقتى اصل عرق نجس نیست اگر عرق شما به جایى از منزل رسیده باشد آنجا را نجس نکرده است فرش را هم نجس نمى‏کند و نمازخواندن روى آن فرش اگر چه رطوبت پا به آن برسد اشکال ندارد ولى در این مورد دلیل خاص دارند که با لباس و بدن آلوده به عرق جنب از حرام نماز نمى‏شود خواند.


البته در بین فقها بوده و هستند کسانى که به طور کلى عرق جنب از حرام را نجس مى‏دانند که طبق نظر آنها مسأله فرق مى‏کند.


 آیا عرق بعد از استمنا حکم عرق جنب از حرام را دارد؟

عرق جنابت از استمنا از مصادیق عرق جنب از حرام است لیکن عدم جواز نماز با آن تا وقتی است که عین و آثار آن باقی باشد، ولی اگر خشک شود و اثری از آن نباشد نماز صحیح است.عـرق کـسـى کـه استمنا کرده و منى از او خارج شده و کسى که استمنا کرده اما منى خارج نشده چه حکمى دارد ؟

جواب بسمه تعالى در صورت خارج شدن منى عرق بدنش عرق جنب از حرام است . و در صورتى که منى خارج نشود عرق جنب از حرام نیست ,واللّه العالم


استفتا آیت الله العظمی تبریزی آیا عرق بعد از استمنا حکم عرق جنب از حرام را دارد؟


عرق جنابت از استمنا از مصادیق عرق جنب از حرام است لیکن عدم جواز نماز با آن تا وقتی است که عین و آثار آن باقی باشد، ولی اگر خشک شود و اثری از آن نباشد نماز صحیح است.


 آیا عرق بعد از استمنا حکم عرق جنب از حرام را دارد؟


عرق جنابت از استمنا از مصادیق عرق جنب از حرام است لیکن عدم جواز نماز با آن تا وقتی است که عین و آثار آن باقی باشد، ولی اگر خشک شود و اثری از آن نباشد نماز صحیح است


آیا اگر عرق جنب از حرام در اثر ملاقات به بدن دیگری برسد، می‏تواند باآن نماز بخواند؟


 اگر عرق به بدن دیگری منتقل شود تا زمانی که عین و اثر آن باقی است نمی‏تواند نماز بخواند، ولی اگر خشک شود اشکالی ندارد.


در این رابطه لازم است توجه داشته‏باشید که مساءله عرق جنب از حرام مانند نجاسات نیست که به مجرد تماس و سرایت اشکال ایجاد کند بلکه وجود عین آن در نماز مانع است.خرید اینترنتی - برای خرید کلیک کنید.
*عطر ادو مالزی(کمی تلخ)
8500 بازی موبایل
شگفت آور ترین صحنه ها
(BBC Life جذاب ترین مستند حیات وحش - پاییز 2009)برچسب ها: عرق ناشی از خودارضایی،
نوشته شده در تاریخ 9 اسفند 88 توسط ARSHIA PESARAK