تبلیغات
JAVOONBIA2 - مضرات خودارضایی
JAVOONBIA2
مسائل جوانان قبل از ازدواج و بعد از ازدواج


مضرات خودارضایی

کاربری با نام محفوظ:  

            سلام میشه برام مضرات خود ارضایی رو بگید برام ایمیل کنید ممنون می شم              


            

پاسخ :         

با سلام

دوست عزیزم ، خود ارضایی یا استمنا از نظر شرعی حرام است و از نظر پزشکی نیز منشا مشکلات و بیماری های فراوانی است که فهرست اندکی از آنها چنین است :

1-     انزال زود رس : این حالت در صورتی که خودارضایی به دفعات متعدد و زمانی طولانی انجام شود در فرد پدید می آید به طوری که گاه حتی با فکر کردن به خیالات سکسی ، انزال صورت می گیرد. انزال زود رس از عوارضی است که حتی بعد از ترک خودارضایی نیز همچنان همراه شخص تا آخر عمر باقی می ماند. البته روش‌هایی برای کم اثر کردن آن در رابطه جنسی با همسر وجود دارد اما خود این مشکل که نوعی ناتوانی جنسی به حساب می آید ، از نظر روحی اسیب هایی را به فرد مبتلا می زند.

2-     ارضا نشدن هنگام نزدیکی با همسر: خودارضایی سبب می‌شود تا شخص مبتلا هنگام همبستر شدن با همسر خود ، به طور کامل و مناسبی ارضا نشود. در یک رابطه جنسی سالم ، فرد با همسرش چنان خوب ارضا می شود که تا مدت ها دیگر نیازی به این رابطه پیدا نمی کند اما کسی که دچار خودارضایی است زود به زود به همسرش نیاز پیدا می‌کند و در تمام این موارد نیز نیاز جنسی او به نحو مناسب براورده نمی شود. علاوه بر این اگر بخواهد خودارضایی نکند و فقط از همسرش استفاده کند ، هم لذت کافی نمی‌برد و هم بعد از مدت کوتاهی همسرش از مراجعه های مکرر وی خسته شده و او را از خود می‌راند. اگر هم بخواهد به کمک خودارضایی خود را تامین کند که پیوسته در چاهی بی ته فرو می‌رود و و علاوه بر گناهی که مرتکب می‌شود ، مشکلاتش حادتر خواهد شد.

3-     به هم ریختن فرم ظاهری بدن مانند سیاه شدن و کبودی اطراف چشم ، گود رفتن چشم ها ، برآمدگی گونه ، بزرگ شدن شکم ، حالت قوز پیدا کردن ، تغییر حالت ستون فقرات و ... .خود شخص مبتلا به راحتی متوجه این تغییر حالت ها می‌شود . به همین دلیل بسیاری از افراد مبتلا این تغییر ظاهر برایشان یک دغدغه ذهنی می‌شود و به دنبالش احساس حقارت و ... در وجودشان سرازیر می‌شود که منشا بسیاری از بیماری‌های روانی از جمله ناامیدی و یاس و افسردگی و ... می‌شود.

4-     افسردگی : از‌آنجا که خودارضایی یک گناه محسوب می‌شود ، معمولا بعد از انجام آن فرد دچار افسردگی می‌شود. اگر شخص مبتلا در صدد ترک خودارضایی باشد می‌تواند از این افسردگی به نحوی مناسب بهره بگیرد ولی متاسفانه نه تنها چنین نمی‌شود بلکه اکثر مبتلایان به افسردگی خود دامن می‌زنند و بعد هم با ناامیدی می‌گویند من که نمی‌توانم ترک کنم . بنا بر این آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب و همچنان به گناه خود ادامه می‌دهند. از سوی دیگر افسردگی سبب می‌شود که از خودارضایی لذت کافی نبرند و جز آسیب‌های آن ، بهره‌ای نصیبشان نشود.

5-     پاره شدن پرده بکارت : خانم‌های زیادی به بنده نامه نوشته‌اند که نگرانی اصلی آن‌ها داشتن یا نداشتن پرده بکارت به دلیل خودارضایی بوده است. این افراد به دلیل این که خجالت می‌کشند به پزشک یا ماما برای معاینه مراجعه کنند و از طرف دیگر کسی را هم ندارند که از او راهنمایی بگیرند ، از ترس برملا شدن رازشان یا آبروریزی و ... خواستگاران خود را به بهانه‌های مختلف رد می‌کنند و حتی در سنین بالا هم حاضر به ازدواج نمی‌شوند . تازه این وقتی رخ می‌دهد که معمولا پرده اسیب ندیده و فرد تنها در یک توهم به سر می‌برد. اما آنجا که خودارضایی با اشیاء‌ تیز و ... صورت گرفته و موجب پارگی پرده شده ، کار مشکل‌تر می‌شود و گاه به خودکشی می‌انجامد.

6-     پاره شدن جداره رگ های اطراف کیسه منی و آمیخته شدن اسپرم با خون. در تعدادی از افراد مبتلا به خودارضایی این حالت نیز گزارش شده است که خود نگرانی هایی را در فرد به وجود آورده است. تصور کنید که شخصی در اسپرم خود خون ببیند. نه روی آن دارد که مشکلش را به پزشک بگوید و نه می‌تواند آن را تحمل کند.

7-     ابتلا به بیماری های مقاربتی : معمولا به دلیل الودگی‌هایی که دست دارد ، تماس آن با آلت جنسی که از حساس‌ترین اندام‌های بدن است موجب می‌شود به راحتی بیماری‌های مختلف سرایت کند. گاهی شخصی که خودارضایی می‌کند با همان دستی که به وسیله آن محل آلوده مقعد را لمس کرده ، اندام جنسی خود را نیز لمس می‌کند و سبب انتقال باکتری‌ و آلودگی‌ها به اندام جنسی و مشکلات بعدی از قبیل عفونت و ... می‌شود.

8-     کاهش یافتن قدرت بارور سازی: از دست دادن مقادیر زیادی از اسپرم به طور پیوسته سبب می‌شود تا بدن شخص ضعیف شده و قدرت بارورسازی کمتری داشته باشد . البته این مشکل در بسیاری از افراد با ترک خودارضای و استفاده از رژیم تغذیه مناسب رفع می‌شود و جای نگرانی ندارد.

9-     از بین رفتن تقارن بیضه ها و تغییر شکل یافتن آنها: در برخی از مردان مبتلا به خودارضایی این حالت رخ می‌دهد بدین صورت که مثلا یکی از بیضه‌ها کوچک‌تر یا بزرگتر از دیگری می‌شود یا این که بیضه از محل خود حرکت کرده و در موقعیت دیگری غیر از محل اصلی خود قرار می‌گیرد.

10- از دست رفتن امکان تمرکز در فعالیت ها: یکی از ضررهای رایج خودارضایی ، این است که شخص به دلیل این که دائما با خیالات جنسی در کش و قوس است ، بعد از مدتی قدرت تمرکز خود را از دست می‌دهد. نامه‌های زیادی به دست بنده رسیده که مشکل همگی انان موفق نبودن در تحصیل به دلیل ناتوانی در تمرکز به خاطر خودارضایی بوده است.

11- ابتلا به آلزایمر در سنین بالاتر: ارگاسم بیش از حد که فقط با خودارضایی امکان‌پذیر است ، به مرور سبب تضعیف فعالیت‌های مغز شده و موجبات فراموشی را فراهم می‌آورد. نسبت به افراد مختلف فرق می‌کند ولی معمولا در بیشتر افراد نشانه های شروع این فراموشی‌ها از همان سال‌های هفتم و هشتم خودارضایی به بعد آشکار می‌شود.

12- ایجاد کمرویی

13- ایجاد احساس حقارت در شخص مبتلا

14- ریزش موی سر

15- تضعیف قدرت بینایی

16- خستگی زود رس و ضعف عمومی بدن: این نیز یکی از شایع ترین آسیب‌های خودارضایی است. به طوری که شخص مبتلا با کمترین فعالیتی خسته می‌شود. حتی از این که مدتی کوتاه در مکانی سرپا بایستد نیز خسته می‌شود.

17- کاهش یافتن نیروی کاری و توان فعالیت های قدرتی شخص

18- احساس تنفر و غیر قابل تحمل اطرافیان نسبت به شخص مبتلا: وقتی که اطرافیان متوجه شوند شخصی مبتلا به خودارضایی است ، یا حتی اگر حدس بزنند ، آن شخص مشکلات اجتماعی عدیده‌ای پیدا خواهد کرد.

19-  تحریک بیش از حد پروستات و افزایش بیماری های مرتبط به آن .

20- و ... .

 

دوست عزیزم . گفتن یا نگفتن این عوارض و مضرات چه سود یا زیانی می‌تواند برای بنده داشته باشد. بنا بر این بیهوده در صدد این نیستم که بگویم خودارضایی مضر است یا نیست تا حرفی زده باشم. آنچه آمده همگی مورد تایید قرار گرفته . از منابع پزشکی استخراج شده . در هزاران مشاوره و نامه ای که داشته ام وجود این ضررها را شخصا مشاهده کرده‌ام. متاسفانه افرادی هستند که برای ساز مخالف نواختن ، حتی مشکلاتی که در وجود خودشان هم ریشه دوانده را انکار می کنند. چشم‌ها را بر واقعیت می‌بندند و می‌گویند در سایت‌های پزشکی آن را تجویز کرده اند. این در حالی است که در هیچ سایت پزشکی معتبری خودارضایی ، مجاز شمرده نشده است. فریب عنوان دکتری که قبل از اسامی اشخاص می‌آید را نخورید. خیلی فرق می‌کند که انسان نظریه‌ای را با دلایل علمی و مستند ذکر کند با کسی که از روی هوس شخصی بگوید خودارضایی اشکال ندارد. اگر شما برای مطالعه ویژگی‌ افراد مبتلا به خودارضایی در صدد مطالعه منابع روانشناسی باشید باید آن را در لیست انحرافات جنسی بیابید. این ها از مسلمات پزشکی و روانشناسی است که به هیچ وجه قابل انکار نیست. از لحاظ شرعی نیز حرام و انجام آن گناه است. خودارضایی سبب می شود شخص مبتلا توفیقات بسیاری را از دست بدهد. معمولا افرادی که خودارضایی می‌کنند ، زندگی خوشی ندارند. به این دلیل که خدا این توفیق را از زندگی آنان سلب می‌کنند و اگر ادامه یابد ازدواج آن‌ها به طلاق منجر می‌شود. افراد مبتلا به دلایلی که خودشان هم نمی‌دانند دررابطه با همسرشان (نه رابطه جنسی بلکه رابطه عاطفی و ...) مشکل پیدا می‌کنند. دختران زیادی هستند که گله می کنند و می گویند خواستگار داریم اما تا به مرحله تحقق یافتن می رسد ،‌ نمی دانیم چه می‌شود که ناگهان می روند و دیگر سراغی نمی گیرند. این ها همه از عوارض خودارضایی است . ازدواج یک توفیق است و کسی که دائما خودارضایی می کند ، خداوند این توفیق را از او سلب می‌کند. می توانید این گفته مرا امتحان کنید. تا مدتی خودارضایی را ترک کنید و بعد به اطراف خود نگاه کنید . به پیشرفت کارهایتان . به اتفاقات خوب و موثری که در زندگی شما رخ می دهد و ... آن وقت خواهید دید که خودارضایی موثر هست یا نیست! 

خرید اینترنتی - برای خرید کلیک کنید.

برچسب ها: مضرات خودارضایی،
نوشته شده در تاریخ 10 اسفند 88 توسط ARSHIA PESARAK